Fórum

Martin (org)
2009-09-25 15:12:06

Jen doplnění k reportáži od Klídku. Hradeckou Sovu má na svědomí hradecká sekce Pralinek a Svíčky páchá poličská sekce. K nám se postupně přidali Trosečníci a Tomáš přibral mimo jiné ústřední topení.

Mezi sekcemi probíhá vzájemné testování a tu a tam ze svíček kápne příliš jednoduchá šifra jako třeba letošní Housenky.

Jinak roční frekvence šifrovačky je tak akorát. Proudoví krtci plní elánu na začátku pořádali noru 2x ročně, ale taky postupně sklouzli k roční periodě.

Martin (org)
2009-09-25 14:33:05

2Aleš: Opravdu nechceme rozhodovat, kdo je začátečník. Píšeme to na úvodní stránce.

Pro příští ročník uvažujeme, že zavedeme dvě kategorie pracovně nazvané Výzva a Pohoda (Krtčí nora). Kategorie by se hodnotily zvlášť a Výzva by měla více šifer, které by nemusely být moc jednoduché.

Vše je ve stádiu úvah, takže se nechme překvapit.

Aleš
2009-09-25 11:04:00

Názor nehráče na výsledky hry
Viděl jsem výsledky hry a zarazilo mě, jak velký rozdíl je mezi prvním a čtvrtým týmem. Pokud se Hradecká sova profiluje jako šifrovačka pro začátečníky, je čas čtvrtého týmu optimálním výsledkem pro toho, kdo hru vyhraje. Nechci organizátorům říkat, aby vítězům zakazovali účast na dalším ročníku, ale spíš bych chtěl apelovat na vyhrávající týmy -- už jste přerostli kategorii začátečníků a můžete směle vyrazit na "velké" šifrovačky.

Gimli2 (org)
2009-09-24 23:58:45

2ferda: Diky za nazor, neco podobneho jsme uz na prvni tymovce pristiho rocniku jiz probirali a v urcite podobe se nejspis s necim podobnym bude mozne setkat.
A jinak na Tmou se chystame jako splacanina tymu Trosecnici, Happy matfyz friends a Pernikari... o jmenu zatim neni rozhodnuto.

Ferda
2009-09-24 19:37:38

Pochlubte se, kdo se chystáte na TMOU? Kromě Pralinek, pro které je účast povinností a u nich zní otázka: "Chystáte se skončit na stupních vítězů?" :-)

Ferda
2009-09-24 19:34:41

Tak sem konečně sesmolil reportáž :-)
-----
Jeden drobný návrh. Řekl bych, že nejlepší týmy byly v cíli až příliš brzy. Obtížnost šifer bych ani nezvešoval - spíše mě napadlo udělat pomocný cíl a konečný cíl nebo chcete - li cíl a bonusový cíl. Oba by mohl být klidně na stejném místě a mezi nimi ještě třeba 4 šifry, takže by se udělala taková smyčka na závěr. Týmy, kterým se nejvíce zadaří se budou moci pyšnit dosažením bonusového cíle a prolomením třeba 20 šifer, ty méně úspěšné budou rády za 15 šifer a normální cíl.

Chak. (Liga proti...)
2009-09-21 10:58:06

Souhlas, malé samolepky stačí.
Za nás můžu potvrdit, že org na šestém stanovišti vydával sušenky u cedule Saturnu a navíc bylo dost času během plavby, aby zbytek týmu znuděně prohlížel okolí včetně oné cedule. Nás tam bohužel zbrzdila naše vlastní blbost, když jsme na první pokus rozluštili SESTA a neviděli v tom šestá. A po větě "sesta, sesta, co může být sesta" bych si nafackoval :-)
Kostky byly opravdu hodně těžké - nápověda daleko a navíc nás navedla na 3D, mezitím začala být zima a nálada šla na bod mrazu.
Ale už se všichni těšíme na další ročník.

Gimli2 (org)
2009-09-19 11:29:10

2klídek: Diky za nazor, odpovim ale jen k malym samolepkam s logem. Ty slouzi k jedine veci:
Kdyz jsi na spravnem miste, jsou dobre videt a samotna sifra muze byt ukryta o poznani lepe. Tym ale diky samolepce vi, ze je dobre a muze lepe hledat. Kdyz by samolepka nebyla, hledani po 10ti minutach vzdaji a zacnou zkoumat, zda vylustili spravne, nebo budou volat zbytecne orgum.
Dat tam A4ku postrada smysl, zcela zbytecne to pritahne pozornost nehrajicich osob.

Honza (První pokus)
2009-09-18 21:01:39

Hmm..zajímavá teorie. Jméno První pokus bylo provizorní, ale nakonec proti němu nikdo nic neměl. Pokud slušně uspějeme v další hře, tak aspoň budeme vědět, čemu za to děkovat:)

Klídek
2009-09-18 13:18:22

Dokončení:
- 14 a 15 jednoduché šifry nakonec, takže unavené týmy blížící se k cíli nezastaví, ale naopak povzbudí

Co se nepovedlo:
- Uran na planetární procházce: bez nápovědy skoro neřešitelné; když tam tým přišel za hluboké tmy a byl hned zaujat lodičkami, těžko se všimne nějaké cedule s naučnou stezkou (Ani nevím, že tam nějaká taková cedule byla, my řešení interpretovali jinak).
- Kostka byla opravdu hodně těžká. Mohla být klidně na Bedně nebo na Tmou a ani tam by mezi jednoduché nepatřila. Bez nápovědy,která byla mimochodem až moc daleko, skor neřešitelná a s ní to nebylo o mnoho lepší. Nebylo jasné, jak velkou kostku poskládat 4x4,6x6. Kolik bylo celkem kostek a tudíž, jestli vidíme 73 různých kostek a nebo méně a některé z více stran, bylo spoustu možností, jak řadit a navíc vůbec mě nenapadlo, jak by i z poskládané kostky vylezla písmena. Kloubouk dolů před všemi úspěšnými řešiteli.
- logo 2x2cm je podle mě na nic. Já sem pravda asi až na jednu výjimku šifry nevyzvedával, ale občas sem byl poblíž a logo jsem za celou hru neviděl ani jedno (pochopitelně sem ho nehledal; napříště buď bez loga a nebo logo alespoň o velikosti A4

1 2 3 4 5 6 7 8 9