Fórum

Nový příspěvek
Napište nospam
Slanec strikes back (Rychlý mouchy)
16.09.2014 19:12
Stejně tak je třeba říct, že i když máme výhrady, protože jsme se stali oběťmi trochy smůly, přesto si nestěžujeme! Ostatně, nakonec jsme tu mrchu dali... Díky!
Věšak (Rychlý mouchy)
16.09.2014 14:00
Ona právě ta explicitní mocnina d^1 nám spíš řekla, že máme brát jen proměnné s explicitní mocninou - přičemž právě díky té jedničce vycházel součet 256. Nebýt jí, buďto bychom počítali jen explicitní mocniny, nebo všechny a to by nás svedlo ze špatné cesty hned...
Nutno dodat, že NERES a MOCNA MRIZKA jsme měli po několika minutách, pak jsme si spočítali součet explicitních mocnin a hele, mřížka 16*16 byla na světě :D
Martin (org)
16.09.2014 08:44
A přeci to je náhoda. Pokud na libovolnou šifru vrhne více jak 50 nadprůměrných analytiků, tak vždycky něco najdou. Skoro si říkám jaká čísla jsou zakázana: 26 písmen anglické abecedy, 34 písmen české abecedy, mocniny 2, druhé a třetí mocniny písmen, 12 měsíců, 32 karet, 4 roční období, 7 dnů v týdnu a dá se pokračovat. Upřímě není v silách v orgů všechny náhody eliminovat. Sice běží testy, vědomě se těmto počtům vyhýbáme, ale vyloučit zkrátka nejdou.

Tahle šifra měla asi 8 verzí, které se průběžné snažily minimalizovat chyby a náhody. Třeba první řádek na hře obsahoval písmeno f, protože v prvních verzích se používal rastr písmen 5x6. Nápověda na první řádek zněla NERES0. Nakonec jsme se rozhodli předělat rastr na 5x5 s nápovědou NERES a všechna F ze vzorců vyházet. Skoro se to povedlo.

Explicitní mocniny D na první jsem si všiml při opravách. Vyskytuje se v prvním matematickém vzorci. Je to chyba, ale já jsem ji považoval za vlastnost šifry, která má upozornit na to, že první mocniny jsou vyjádřeny implicitně a nemá se na ně zapomínat. Testeři tuto nekonzistentnost nekritizovali, tak to tam zůstalo.
Slanec (Rychlý mouchy)
16.09.2014 00:38
Všiml si někdo kromě nás, že součet všech mocnin je 256? K tomu ono návodné "mocná mřížka", navíc jedna jediná explicitní mocnina "na první" ... a čtverec 16*16 nás zaměstnal na sakra dlouhou dobu. To nemůže být náhoda!!
« Předchozí 1 Další »