Fórum

Nový příspěvek
Napište nospam
Martin (org)
13.09.2012 19:30
Zahřívat se musí pomalu a na na jednom místě a plamenem přejíždět po celém obrázku. Jinak vznikne předčasně děravá šifra. Ohňová písmenka byla vidět ještě lépe, ale po celkovém namočení trochu vybledla.

Vodní písmena vylezou tak za minutu až dvě, až se okolní papír dostatečně namoční.

Pro testovací řešení jsem zvolil náhodně jedno rezervní zadání a tajenka vylezla hned na první pokus.
Lydka
13.09.2012 16:46
Je možné dodat obrázek, jak mělo řešení vypadat? My jsme opravdu z ohně nic nedostali a to se nám papír i začal pálit..
Cramer (Lehká demence)
13.09.2012 13:20
Souhlas s Marinem. Polévat rumem cokoliv jiného než jazyk považuju za nehoráznost! I když ve světle posledních událostí jsem rád že celý tým je zdráv a nemá ani problémy s viděním...;-)

teda vlastně... Šáfo? Žiješ? :-)))
Martin (org)
11.09.2012 14:18
Yeti: Asi jsou týmy, které jsou schopny plýtvat rumem, ale tohle Pralinky nedělají a nechci k tomu nikoho nutit. Pokud si dobře pamatuji, tak na iNule na daném stanovišti orgové vydávali čaj, aby byla k dispozici tekutina.

Na Sově 2008 se pamatuji, že bylo takové vedro, že týmy byly bez vody během pár hodin a hospody byly všechny beznadějně zavřené, proto jsem si letos pro tuhle šifru trval na řece.
Yeti
11.09.2012 13:46
Martin: Byla-li vodní část šifry vyrobena běžnou impregnacní, tak bych se rumu nebál. Na iNule5 někteří prakticky otestovali, že s rumem to funguje dokonce lépe (není-li ho týmu líto lít na šifru).
Chak. (LPSM)
11.09.2012 13:29
My naopak kvůli strachu ze zapálení zahřáli jen málo a písmenka se neobjevila. Pak jsme zkusili vodu na část papíru a objevilo se O, které jsme považovali za náhodu. Až po různých pokusech a nápovědě jsme se vrátili k zahřívání a ejhle... Příště se nesmíme ohně bát :-)
Evča (Ovečky)
10.09.2012 23:47
A omlouvám se za tu chybu - původně jsem měla v textu slovo hráči - ach ta čeština...
Evča (Ovečky)
10.09.2012 23:45
Ve všem souhlasím se svojí spolubojovnicí Terezkou. S odstupem času musím říct, že nápad dobrý, šifra moc pěkná, ale trochu ji doprovází zklamání. Zvlášť když se tu dočtu, že pozdější týmy měli možnost řešení okoukat a ne každý dodržoval pravidla a bral pak více papírů...
Jana (Me2di)
10.09.2012 20:43
Tajenku jsme měli okamžitě. Živly jsme ale interpretovali ne doslovně a i Florián nás utvrzoval v tom, že máme jít k hasičárně. Ale bylo to daleko. Pak jsem si vzpomněla na svíčku. Byli jsme v blbým místě a tak jsme neustále zhášeli a schovávali, když někdo šel a zapalovali, když zmizel... Oheň nic neukázal, ale voda ano. písmenka HR jsme identifikovali jako "hřiště" nebo "hřbitov". Písmenka "AXE" jsme našli jen v názvu nedaleké ulice "Maxe Malého".
Terezka (Ovečky)
10.09.2012 19:06
Tak koukám, že jsme udělali zásadní chybu: ve snaze dodržet pravidla jsme se separovali a došli jsme až k zahrádkářské kolonii na druhém břehu řeky. Pořád jsme v těch živlech hledali nějaké triky, na nápovědním telefonu nám bylo sděleno, že nám nápověda nepomůže, takže jsme další hodinu tupě zírali do papíru a vymýšleli blbosti. Nakonec jsme to ze zoufalství zkusili namočit - půlka týmu se tomu smála, ale ono to tam bylo! Zkusili jsme nápovědu podruhé - a kupodivu jsme ji dostali -, jenomže ty papíry (i ten nenamočený) byly už tak navlhlé, že nám oheň neukázal vůbec nic. Takže nám nakonec po dvou a půl hodinách nezbylo nic jiného, než si zavolat o řešení, ač jsme na postup přišli:( Pro nás asi největší zklamání, tady jsme se vyčerpali a pak už to s námi šlo z kopce:(
« Předchozí 1 2 Další »