Řešení šifer

1. Tangram 6. Lahve
2. Starověký zápas 7. Pražák na cestách oklikou
3. Bludiště 8. Čtverce
4. Barevné puntíky 9. Cílová
5. Ciferníky  

Řešení 7. – Pražák na cestách oklikou

[ Šifra | Nápověda | Řešení ]

V každé větě jsou uvedena dvě slova, ke kterým se vážou typická přídavná jména států – francouzský klíč, řecký jogurt atd.

Při luštění švédské křížovky se nesmí udělat španělská bota. Anglická slanina do holandského řízku nepatří. Se španělskou chřipkou prosedíte den na tureckém záchodě. S italskou mafií byl vždycky polský kříž. Každou italskou domácnost by měl hlídat německý ovčák. Kasino hledá španělského ptáčka, který si zahraje ruskou ruletu. Německý pinč běhá při hlídání velká ruská kola. Děti mají rády italské těstoviny s holandským kakaem. Host si stěžoval na španělskou mušku v maďarském guláši. Vzácným švýcarským hodinkám v holandské aukci neustále klesala cena.

Na slepé mapě je kroužkem znázorněna Praha. Z Prahy se pro každou dvojici států nakreslí přímky, které se pak překódují přes semafor. Švédsko na severu a Španělsko na jihozápadě dávají písmeno K

KONEC LUCNI


Fórum

Nový příspěvek
Napište nospam
zruda (Včíl skačem)
16.09.2015 10:06
Aukce anglická je, to je taková ta běžná aukce, kde se postupně zvyšuje cena. Ze zadání ale vyplývalo, že se má jednat o typ aukce, kde se cena snižuje, což je právě ta Holandská varianta.
Lipča (Párek)
14.09.2015 08:31
ad Vojta: Vídeň je město a ne stát. Princip šifry byl založený pouze na slovních spojeních se státy, takže tím to bylo zjednoznačněné
VojtaLhota (bludný kořen)
14.09.2015 08:21
Řízek je podle nás běžněji Vídeňský než Holandský... Ale stejně jsme to nedali.
Humuskrosáci
13.09.2015 12:37
Aha, tak jen nam vysla anglie 2x, aukce anglicka neni :)
Humuskrosáci
13.09.2015 12:34
Tahle nas mrzela obzvlast :(. Anglie, ktera vychazela nekolikrat, je skoro cistych 240 stupnu na tehle mape. Takze vsechno ostatni jsme tady meli spravne, ostatni uhly pro praporky sedi, presto vychazel nesmysl, ktery nepomohlo nijak prohazovat (proc take), dalsi, dvojitou sifru jsme hledali marne, a nepomohla samozrejme ani napoveda.
« Předchozí 1 Další »