Řešení šifer

1. Matematická křížovka 6. Denníček
2. Camravá 7. Pazourková
3. Zubatá deskriptiva 8. Killer sudoku
4. Bludiště 9. Závěrečná
5. Plástev  

Řešení 1. – Matematická křížovka

[ Šifra | Nápověda | Řešení ]

Do tajenky je potřeba doplnil správná čísla. Pokud si na začátku všimnete, jakým způsobem se bude číst tajenka, tedy že se budou čísla převádět na písmena a budou řazena podle velkých písmen u kroužků. Můžete si stanovit další pravidla. Např. v první křížovce 3 svisle má zakroužkované 2 číslice. Protože se vyskytují i samostatné kroužky, tak se nebude používat číslování např 09, ale 9. Pak horní pravá buňka bude obsahovat 1 nebo 2. Tajenka by měla obsahovat samohlásky, tedy čísla spíše čísla 1, 5, 9. Naopak spíše se nebudou vyskytovat písmenka F, G tedy tedy 6, 7 (i když toto je jen předpodklad a musí se brát z rezervou).

Každá křížovka dává část písmen tajenky, která jsou z různých částí tajenky. Po vyluštění jedné nebo dvou křížovek bylo vhodné začít se dívat do mapy. Okolních objektů, které jsou na 10 písmen a mají odpovídající skladbu již vyřešených písmenek v okolí moc není. To pomohlo prvním týmům vyluštit šifru již za asi 15 minut.

Šifru bylo vhodné řešit paralelně v týmu.


Fórum

Nový příspěvek
Napište nospam
Pouliční směska
11.09.2016 13:15
Sice bych asi nepřišla na to, jak se to luští, ale naštěstí to vymysleli ostatní a společně jsme pak dopočítali čísla, která jsme potřebovali (i spoustu těch, co jsme nepotřebovali). Jediná výtka této šifře je to, že jsme se pohádali kvůli tomu, že jsme paralelně vyluštili 2x stejnou křížovku, ale uznáváme, že za to organizátoři nemohli.
Zvířátka a rostlinky
10.09.2016 21:22
Zvládli jsme to i bez nápověd, to byl pozitivní záčátek.
« Předchozí 1 Další »