Řešení šifer

1. Matematická křížovka 6. Denníček
2. Camravá 7. Pazourková
3. Zubatá deskriptiva 8. Killer sudoku
4. Bludiště 9. Závěrečná
5. Plástev  

Řešení 6. – Denníček

[ Šifra | Nápověda | Řešení ]

Obrázky je třeba rozstříhat a složit podle slovenského popisu pracovních dní. Skupiny obrázků se stejným námětem tvoří grafická písmenka.

Čtou se v pořadí podle víkendu: tvar, dopravní prostředek, pohádka, nástroj, povolání, jídlo, zvíře.

Tajenka je FUTURUM


Fórum

Nový příspěvek
Napište nospam
Yeti
11.09.2016 10:53
Stříhání bude rychlejší. Ale dává mi smysl, jen když už mám všechny ostatní kroky a potřebuji to prostě přeskládat a přečíst grafiku po kategoriích; vím, že do toho nebudu potřebovat čmárat, posílat to dokola v týmu, dělat další analýzy, ... Což rozhodně nebyl náš případ -- a docela by mě zajímalo, jestli někdo došel na přeskládání podle dní až jako na poslední věc.
Martin (org)
11.09.2016 09:06
Šifru vytvořila naše slovenská orgyně. Při překladu do češtiny jsem se impulzivně rozhodl, že vlastně slovenština je hezký jazyk a příběh může trochu ozvlášnit. Na princip šifry neměla vůbec vliv (zpětně možná škoda promarněné příležitosti).

Jestli stříhat nebo přepisovat je asi jedno. Záleží, co týmu vyhovuje při řešení transpozice. Vystříhání může pomoci s představivostí, opravou chyb. Ale fouká do toho vítr, ztrácí se obrázky a je to možná pomalejší.

Gimli2 (org)
11.09.2016 09:04
2yeti:
Dle rady tymu, jehoz jmeno si nepamatuju:
Je to proto, ze se CR a SR od sebe oddelily, tedy skryty hint na rozdeleni/strihani tabulky. ;-)

Po pravde:
Slovenstina byla pouzita jen proto, ze pribeh spisovala slovenka a prislo nam zbytecne to prekladat i s rizikem "nepouziti" teto vlastnosti.
Yeti
11.09.2016 08:44
Moc pěkná šifra, kde se pořád objevovaly nové souvislosti. Nerozumím dvěma věcem: (1) jak se použila ta slovenština (2) proč stříhat, když se to dá přepsat.
Pouliční směska
10.09.2016 21:56
Myslím si, že kdyby ta tabulka byla přerušovanou čárou, bylo by jasnější, že se mají použít nůžky. Ale našemu týmu ta plná čára zas tak nevadila, protože mi Danka naštěstí ty nůžky dovolila použít, tak jsme díky této šifře trochu stáhli čas.
Zvířátka a rostlinky
10.09.2016 21:31
Super vtipný příběh a navíc ve slovenštině. Chvíli jsme přemýšleli, jestli to má nějaký význam, ale vůbec nám nevadilo, že nemělo. Škoda, že nám tak dlouho trvalo, než nás napadlo použít nůžky.
« Předchozí 1 Další »