Fórum

Nový příspěvek
Napište nospam
Yeti
25.09.2019 11:56
"Kresli ve 2D mrizce."

To bych asi dělal v hexové... Tahle jsem aspoň z nápovědy tuši, že mám dělat mřížku, která mi sama z šifry logicky neplyne (protože neumím zahodit informace).
Gimli
23.09.2019 13:56
Protoze prvni interni test mel nazev "Cestina v kostce", coz me totalne zabilo. V kostce (krychli) je spousta zajimavych mist a poctu, na ktere jde mapovat jednotlive sady souhlasek.
Druha verze koketovala s kvadrem (to uz bylo tusim v napovede, nikoli v samotnem nazvu). A porad jsem toho nazoru, ze reseni je 2D, nikoli 3D, takze jakakoli zminka 3D bude spis trojanem, nez napovedou vedouci k reseni. Aspon pro me to tak bylo.

Asi to chtelo neco jako: "Kresli ve 2D mrizce."
Věšák
19.09.2019 14:08
Zpětně je to moc pěkná šifra, ale tu nápovědu vám moc nepochválím. Byl nějaký důvod, proč tam nenapsat "kresli v krychlové síti" nebo ještě líp "kresli v kvádru" místo "kresli ve čtvercové síti"?

1) Člověk má uvažovat 3 souřadnice - sice je jedna pořád stejná, ale pořád jsme v prostoru.
2) Čtvercová síť mě navádí na čtverec. Že má ta síť ve skutečnosti tvar kvádru by mě v životě nenapadlo, už jen proto, že:
3) Kombinací tvrdá-měkká-obojetná je 6, dva obrázky mi krásně určují bod ve ČTVERCOVÉ síti 6x6 a hurá - můžu spojovat dvojice...

Že jsem se s tak hezky analytickou šifrou nedokázal sám popasovat mě moc mrzí, ale ve výsledku bych byl radši, kdybych se dál trápil bez nápovědy, než s ní...
« Předchozí 1 Další »